ATMAN jest marką handlową ATM S.A.

 

ATM S.A. jest polską spółką giełdową (GPW: ATM) od 1991 roku działającą na rynku rozwiązań teleinformatycznych dla biznesu, która obecnie jest największym w Polsce i istotnym w Europie Środkowo-Wschodniej operatorem centrów danych. Pod markami ATMAN i Thinx Poland firma świadczy usługi telekomunikacyjne w oparciu o własne sieci światłowodowe i trzy centra danych, mające łącznie 8 300 m kw. powierzchni technicznej najwyższej jakości. Na ofertę ATM składają się przede wszystkim usługi kolokacji i hostingu, szerokopasmowej transmisji danych oraz dostępu do Internetu. Wśród klientów spółki znaleźć można m.in. operatorów telekomunikacyjnych, portale internetowe, instytucje finansowe oraz klientów z sektora przemysłu, handlu i usług.

Jako jedyny polski operator ATM jest obecny w trzech największych węzłach międzyoperatorskich w Europie: w Amsterdamie (AMS-IX), Frankfurcie (DE-CIX) i Londynie (LINX).

 

Najważniejsze informacje

  • ATM S.A. działa na rynku teleinformatycznym od 1991 r., a od września 2004 r. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.
  • Jest pierwszą w Polsce firmą przyłączoną do Internetu (1992 r.) i pierwszym komercyjnym dostawcą Internetu (1993 r.).
  • Spółka jest liderem usług kolokacji i hostingu, oferującym pod marką ATMAN także usługi dostępu do Internetu oraz inne zaawansowane usługi telekomunikacyjne o dużej wartości dodanej.
  • Odbiorcy usług i produktów ATM S.A. to klienci biznesowi, operatorzy telekomunikacyjni, instytucje finansowe oraz firmy o znaczących potrzebach telekomunikacyjnych.
  • W skład grupy kapitałowej ATM S.A. wchodzi obecnie osiem firm. Spółki zależne świadczą usługi głównie w zakresie integracji systemów teleinformatycznych, specjalizując się: w projektowaniu i budowie sieci transmisji danych wraz z systemami do zarządzania i monitoringu sieci, w budowie centrów danych i złożonych systemów informatycznych oraz w produkcji i wdrażaniu oprogramowania aplikacyjnego.

ATM S.A. zatrudnia blisko 150 pracowników, w spółkach grupy kapitałowej pracuje łącznie około 450 osób. Zobacz serwis korporacyjny ATM S.A.: http://www.atm.com.pl.

GTS Polska

 

Początki GTS Polska sięgają 1999 roku, kiedy to GTS CE zintegrował dwóch pionierów polskiego Internetu - firm Atom i Internet Technologies Polska oraz alternatywnego operatora międzynarodowej transmisji danych - firmę ProNet Communications. W ten sposób powstała największa prywatna grupa internetowa w Polsce pod wspólną nazwą INTERNET PARTNERS. Po przeprowadzonej we wrześniu 2004 konsolidacji, grupa funkcjonowała jako jedna spółka pod nazwą GTS Polska Sp. z o.o.

 

W 2010 r., w związku z procesem integracji i unifikacji, jaki nastąpił w Grupie GTS Central Europe, spółka zmieniła nazwę na GTS Poland. Energis Polska
Energis Polska jest operatorem telekomunikacyjnym, obecnym na polskim rynku od września 1999 roku w wyniku powstania polsko-brytyjskiego konsorcjum o nazwie NG Koleje Telekomunikacja Sp. z o.o. którego nazwa została później zmieniona na Energis Polska.

Obszarem działania firmy od początku jej istnienia są rozwiązania telekomunikacyjne dla klientów biznesowych. Tworzone są one z myślą o potrzebach nowoczesnych przedsiębiorstw oraz optymalizacji ich własnych zasobów.

NASK

 

Działalność

W 1991 r. NASK podłączył Polskę do Internetu. W dotychczasowej formie organizacyjnej, jako jednostka badawczo-rozwojowa, działał od grudnia 1993 r. do 1 października 2010 r. Obecnie zgodnie z ustawą z dnia 30 kwietnia 2010 r.O instytutach badawczych Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa funkcjonuje jako instytut badawczy. NASK jest wiodącym polskim operatorem sieci transmisji danych. Oferuje nowoczesne rozwiązania teleinformatyczne dla klientów biznesowych, administracji i nauki.

Kompleksowe rozwiązania, indywidualne podejście

Koncentrujemy się na projektowaniu, budowie i utrzymaniu zintegrowanych systemów teletransmisyjnych. Budujemysieci korporacyjne o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Oferujemy szerokopasmowy dostęp do Internetu na terenie całego kraju. W ofercie NASK jest telefonia, kolokacja i hosting, a także usługi w dziedzinie wideotransmisji(wideostreaming). Świadczymy usługi z zakresu bezpieczeństwa sieciowego. Ściśle współpracujemy z operatorami krajowymi i międzynarodowymi – mamy status partnera BT Infonet. NASK oferuje dostęp do sieci przy użyciu technologii radiowej. Uruchomione zostały już stacje bazowe w największych miastach Polski: w Warszawie, Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu. NASK pokrył także zasięgiem swych stacji bazowych znaczną część województwa świętokrzyskiego w ramach projektu „e-świętokrzyskie”. W 2009 roku do sieci zostały podłączone m.in. Olsztyn, Płock i Radom.

Działalność naukowa

We współpracy z Wydziałem Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej prowadzimy działalność naukową i badawczo-wdrożeniową. Są to m.in. projekty z dziedziny jakości usług teleinformatycznych (QoS - Quality of Service) i bezpieczeństwa systemów informatycznych ze szczególnym uwzględnieniem biometrycznych metod identyfikacji. Aktywnie działamy w wielu organizacjach i stowarzyszeniach międzynarodowych (FIRST, CENTR, TERENA, RIPE), uczestniczymy w projektach Unii Europejskiej.

CERT Polska

W ramach NASK działa zespół CERT Polska - pierwszy w Polsce Computer Emergency Response Team (zespół reagowania na zagrożenia i incydenty w sieciach komputerowych), ściśle współpracujący z podobnymi zespołami na całym świecie.

www.cert.pl

Domeny internetowe

NASK pełni rolę krajowego rejestru nazw internetowych w domenie ".pl". Jest aktywnym członkiem organizacji CENTR (Council of European National Top-Level Domain Registries), ściśle współpracuje z organizacją koordynującą funkcjonowanie światowego Internetu ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers) oraz ITU (International Telecommunication Union).

www.dns.pl

Program Safer Internet

Program Komisji Europejskiej Safer Internet realizowany jest w Polsce od 2005 roku przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową oraz Fundację Dzieci Niczyje (FDN) pod nazwą Saferinternet.pl. Program obejmuje szereg działań edukacyjnych zmierzających do podniesienia poziomu bezpieczeństwa dzieci korzystających z Internetu. W ramach projektu Saferinternet.pl działa również w NASK zespół Dyżurnet.pl - polski punkt ds. zwalczania nielegalnych treści w Internecie.

Crowley

 

George D. Crowley, Jr jest aktywnym inwestorem angażującym się w innowacyjne rozwiązania w obszarze nowych technologii. Od 27 lat George D. Crowley i jego doświadczony zespół menedżerów rozwijają i wspierają ponad 30 podmiotów biznesowych na terenie stanów Zjednoczonych, w Europie oraz Ameryce Łacińskiej. Wśród głównych aktywności inwestycyjnych prowadzonych w ramach Grupy Crowley w Polsce, oprócz Crowley Data Poland znajduje się także:

Crowley Infrastructure Development Group (CIDG) - Będąc promotorem Partnerstwa Publiczno – Prywatnego oraz realizacji dużych przedsięwzięć infrastrukturalnych w modelu Master Developer, CIDG wykonuje funkcje audytora projektów m.in. budowy Kujawsko Pomorskiej Sieci Informacyjnej. Wykonał również Master Plan dla Portów Lotniczych w Krakowie i Rzeszowie. Model Master Developer traktowany jako pomocne narzędzie dla władz w szczególności jednostek samorządu terytorialnego (JST) w procesie budowy architektury finansowej, planowania i realizacji rozległych projektów, jak budowa lotnisk, rewitalizacje obszarów miejskich czy przebudowa węzłów komunikacyjnych. CIDG jest aktywnym członkiem American Chaber of Commerce i Deutsch Handels Kammer.

Fibertech

Jesteśmy nowoczesną firmą telekomunikacyjną, świadczącą usługi w oparciu o technologię światłowodową. Naszym celem jest zapewnienie jak najlepszych warunków dla rozwoju biznesu poprzez nieograniczony dostęp do szerokopasmowych usług Sieci Nowej Generacji. Zarządzamy siecią światłowodową obejmującą swoim zasięgiem miasto Kraków i jego okolice. Fibertech Networks udostępnia swoją miejską sieć dla potrzeb operatorów telekomunikacyjnych, centrów danych, instytucji publicznych oraz biznesu. Bazując na wiedzy i doświadczeniu naszego zespołu oferujemy: dostęp do Internetu, połączenia telefoniczne, krajowe i międzynarodowe łącza transmisji danych, VPN, dzierżawę torów dla transmisji DWDM i CWDM, dzierżawę światłowodu do wskazanej lokalizacji w Polsce, a także Systemy Video konferencyjne, Triple Play oraz światłowodowe sieci monitoringu wizyjnego. W naszym Data Center w centrum Krakowa (ul. Królewska 57), znajdziecie dużo bezpiecznego miejsca dla rozwoju swojego biznesu. Zapraszamy do współpracy.  
PLIX to jedyny w Polsce NEUTRALNY komercyjny węzeł wymiany ruchu IP. Przez PLIXa przechodzi 40% całościowego ruchu operatorów korzystających z naszego węzła. Aktualnie w PLIXie mamy ponad 200 aktywnych portów (1GE i 10GE) oraz ponad 250Gbps ruchu.

 

 

Zaufali nam: